Svetainių pritaikymas mobiliesiems

Pradžia - Paslaugos - Svetainių pritaikymas mobiliesiems

Statistikos duomenys rodo, jog naršymas per mobiliuosius įrenginius nuolat auga. Todėl nuo 2015 metų balandžio 21-os dienos “Google” paieškos sistemos algoritme veikia “mobilegeddon” atnaujinimas, kuris pakeitė interneto svetainių reitingavimo tvarką, tai yra svetainėms, turinčioms mobiliąją versiją, suteikė pirmenybę.

Google yra viena iš populiariausių paieškos sistemų pasaulyje, todėl akivaizdūs pokyčiai pastebimi visose šalyse, nepriklausomai nuo to, kokia kalba svetainė sukurta. Lietuvoje nemaža dalis įmonių vis dar neturi mobiliųjų svetainės versijų, tad neverta stebėtis, jog po paieškos algoritmo atnaujinimo tų svetainių lankytojų srautas gerokai sumažėjo.

Kokia svetainė yra pritaikyta mobiliesiems įrenginiams (mobiliesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams)? Svetainėje apsilankius per mobilųjį įrenginį:
• Teisingai atvaizduojamas turinys
• Lankytojas viską mato ekrane, nereikia priartinti ar paslinkti vaizdo
• Tekstas yra didesnis
• Nuorodos lengvai paspaudžiamos, prisitaikančios prie ekrano dydžio
• Atvaizduojami tik reikalingi elementai, nekraunami nereikalingi duomenys (taupiai naudojami interneto duomenų resursai)
• Svetainė greitai užkraunama
• Svetainė suprogramuota pagal Google reikalavimus

Kaip žinoti ar Jūsų svetainė pritaikyta mobiliesiems įrenginiams?
Tai sužinoti galite įsijungę savo svetainę per mobiliąją naršyklę ir patikrinę ar svetainė atitinka visus aukščiau išvardytus punktus. Taip pat galite pasitikrinti su nemokamu Google siūlomu įrankiu, tai padaryti galite paspaudę čia. Jums tereikia įvesti savo svetainės adresą ir paleisti testą. Jei Jūsų svetainė pritaikyta, turėtumėte matyti maždaug tokį vaizdą:

O ką daryti, jei Jūsų svetainė nepritaikyta mobiliesiems įrenginiams?

Infoweb siūlo du šios problemos sprendimo variantus:
• Esamą svetainę pritaikyti mobiliesiems įrenginiams.
Šis variantas tinka įmonėms, turinčioms naujesnes, vis dar reprezentatyvias svetaines arba turinčioms senesnes svetaines, bet nenorinčioms atsinaujinti. Jūsų svetainės struktūra pakeičiama į tinkamą mobiliems įrenginiams arba sukuriama atskira mobili svetainės versija.
• Sukurti naują svetainę pritaikytą mobiliesiems įrenginiams.
Šis variantas tinkamiausias visiems norintiems atsinaujinti, nesvarbu ar jūsų svetainė labai sena, ar visiškai nauja. Naujai sukurta svetainė bus ne tik pritaikyta mobiliems įrenginiams, bet ir atrodys moderniai, bus patogi naudoti bei administruoti, sukurta naudojant naujausias technologijas ir svarbiausia – tarnaus Jums ilgą laiką.

Mobilios svetainės: adaptyvus (adaptive) ir reaguojantis (reactive) dizainai

Adaptyvus (adaptive) dizainas:
Pasirinkus adaptyvų dizainą sukuriamos trys skirtingos dizaino versijos (kompiuteriams, planšetėms, mobiliesiems). Lankytojui užėjus į svetainę, interneto puslapis atpažįsta koks įrenginys į jį kreipiasi ir pateikia būtent jam kurtą svetainės versiją. Tačiau adaptyvaus dizaino atveju negalime kontroliuoti kaip svetainė atrodys tarpiniuose ekranų dydžiuose.

Reaguojantis (reactive) dizainas:
Pasirinkus reaguojantį dizainą, kuriamas dizainas, kuris automatiškai prisitaiko prie bet kokio įrenginio ekrano pločio. Tai labai patogu atsižvelgiant į tai, kad vien mobiliųjų telefonų dydžių įvairovė jau dabar labai didelė, o ateityje ji tikrai nemažės. Lankytojui apsilankius Jūsų svetainėje iškart pateikiamas jo naudojamo įrenginio ekranui pritaikytas vaizdas, neatsižvelgiant į tai, koks tas įrenginys ar, kad ekrano dydis labai nestandartinis.

Norėdami prtaikyti savo svetainę mobiliesiems įrenginiams, parašykite mums!

+37067095509 labas@infoweb.lt